Jak posílat data na FTP server

Narozdíl od elektronické pošty není FTP přenos omezen velikostí souboru. Soubor máme u nás ihned, protože jej ukládáte přímo na náš server ve studiu, který je v provozu nepřetržitě.

Pro využití FTP nepotřebujete žádný další software, stačí napsat do řádku "adresa" Vašeho Internet Exploreru "ftp.studio-winter.cz". Po zadání přístupového jména a hesla, které Vám přidělí naši pracovníci osvitu, se Vám otevře okno, které se chová stejně jako jiné okno ve Windows: stačí do něj přetáhnout soubor nebo složku, jenž nám chcete předat a spustí se kopírování. Po skončení kopírování musíte poslat e-mail se zprávou, jaký soubor jste nám na FTP server uložili a jak s ním máme naložit, pracovníci studia jinak nevědí, že jste na FTP server něco uložili!!! Proto nelze přijmout zakázku ke zpracování bez zaslání e-mailu s objednávkou. 

Internet Explorer jako FTP klient, i když je jeho použití nejjednodušší, není optimálním řešením. Je lepší použít specializovaného FTP klienta. Na Internetu naleznete mnoho takových programů, i zdarma, a jejich obsluhu zvládne snadno i méně zkušený uživatel. Pokud můžeme, doporučujeme program FileZilla, který považujeme za nejvhodnější. Stáhnete jej na adrese http://filezilla-project.org/

TIP: jestliže chcete kopírovat více souborů, vytvořte si na svém počítači složku, do které uložte všechny přenášené soubory a pak na náš FTP server zkopírujte celou složku.

Pokud Vám FTP přenos nefunguje zkuste třeba toto:
- ověřte, zda není FTP přenos zakázán na routeru,
- pokud používáte firewall, může být příčina neúspěchu i zde,
- i když se to stává zcela mimořádně, může být náš FTP server mimo provoz. O této skutečnosti se můžete informovat u pracovníků Studia.